Home >> Sports >> Other Sports >> 2017 boys and girls all conference cross country teams

2017 boys and girls all conference cross country teams


Here are the boys and girls all conference cross country teams for boys and girls that submitted  information:

Boys

Suburban West Conference

FIRST TEAM

Nassim Ouffattole, senior, Lafayette

Harrison Brown, junior, Lafayette

Nathan Reed, senior, Lafayette

David Golder, senior, Lafayette

Aiden Murphy, sophomore, Lafayette

Brett Davis, senior, Parkway South

Nick Warmann, senior, Marquette

Mason Walters, senior, Marquette

Billy Driemeyer, junior, Lindbergh

Zack Reed, senior, Seckman

Girls

Suburban West Conference

FIRST TEAM

Mollie Rogan, senior, Lafayette

Abby Juedemann, junior, Lindbergh

Claire Meisch, sophomore, Northwest

Emma Hubbell, sophomore, Mehlville

Anna Warren, sophomore, Marquette

Vicky Penney, sophomore, Marquette

Eva Morrison, junior, Marquette

Emily Bayer, senior, Oakville

Stephanie Anthonies, sophomore, Seckman

Amie Martin, sophomore, Fox

Adyson Delaney, senior, Eureka

Kayla Voelker, freshman, Eureka

Savannah Lesher, freshman, Eureka

Samantha VanEssendfeldt, sophomore, Parkway South

Suburban Central Conference

FIRST TEAM

Chole Hershenow, JR, Parkway West

Lila Bensky, JR, Ladue

Emily Dickson, SR, Parkway West

Claire Smout, JR, Parkway West

Kayta Gheorghian, FR, Ladue

Emma Caplinger, SO, Parkway West

Lauren Calvin, SR, Parkway West

SECOND TEAM

Leah Selm, FR, Parkway West

Courtney Christ, JR, Ladue

Hannah Rushing, JR, Parkway West

Madeline Lee, JR, Parkway Central

Emily Goldstein, SR, Parkway Central

Brooke Hilton, SO, Parkway Central

Kennedy Moore, SO, Parkway Central

HONORABLE MENTION

Kyanne Williams, JR, Affton

Sar Espindola-Chavarria, SO, Parkway Central

Grace Hensley, FR, Ladue

Sophie Lowis, SO, Parkway Central

Callista Cox, SO, Ladue

Erin Brozek, JR, Parkway Central

Alaina Mcalister, SO, Affton

Suburban XII Conference

FIRST TEAM

Hannah Santoni, sr., Kirkwood

Mary Ralston, jr., Kirkwood

Meredith Lang, jr., Kirkwood

Sarah Hickenbotham, fr., Kirkwood

Lauren Steffen, sr., Parkway North

Catherine Skubiz, sr., Kirkwood

Safiya Ratliff, jr., Parkway North

SECOND TEAM

Elizabeth Teeter, so., Webster Groves

Marisa Long, so., Hazelwood Central

Nadia Pulliam, sr., Hazelwood West

Emma Kelley, so., Webster Groves

Jenny Reeb, jr., Summit

Jenna Foelsing, so., Hazelwood West

Elisa Holtzman, so., Summit

 

Print Friendly
Share this:

Comments

comments

X