Metro Women’s Athletic Association
Player of the year: Nicole Rallo, so., St. Joseph’s
FIRST TEAM
Grace Aromando, jr., St. Joseph’s
Bess Ramsey, sr., Ursuline
Caroline Lynch, sr., Nerinx Hall
Lauren Gallagher, sr., St. Joseph’s
Drew Nienhaus, so., St. Joseph’s
Mia Rallo, fr., St. Joseph’s
Emma Buell, jr., Villa Duchesne
SECOND TEAM
Haleigh Barks, jr., Nerinx Hall
Catherine Salem, jr., Incarnate Word
Lucy Vogel, jr., Nerinx Hall
Cassandra Aegerter, sr., Nerinx Hall
Lucy Trover, fr., Visitation
Isabel DeGrand, jr., Ursuline
Natalie Telscher, jr., Villa Duchesne
Isabella Arro, fr., St. Joseph’s
Metro League
Player of the year: Parker Perry, jr., MICDS
FIRST TEAM
Lucy Bloomstran, sr., John Burroughs
Garrett Goltermann, jr., MICDS
Ellie Johnson, fr., Westminster
Claire Pan, jr., John Burroughs
Ann Zhang, jr., John Burroughs
SECOND TEAM
Margaux Ballet, sr., John Burroughs
Grace Cartee, jr., Lutheran South
Chandler Estes, sr., Westminster
Ingrid Keane, sr., John Burroughs
Katie Mikulec, fr., MICDS
Suburban Conference
Yellow Pool
FIRST TEAM
Brooke Biermann, so., Lafayette
Claire Solovic, jr., Seckman
Danika Stilwell, so., Summit
Morgan Gindler, so., Kirkwood
Katie Schreiner, so., Summit
Jullian Oligschlaeger, jr., Eureka
Abby Tichenor, sr., Marquette
SECOND TEAM
Isabelle Thrall, so., Summit
Sarah Biscan, so., Eureka
Claire Zhang, jr., Marquette
Brooke Riggles, sr., Kirkwood
Maggie St. John, jr., Marquette
Suburban Conference
Green Pool
FIRST TEAM
MoMo Kikuchi, jr., Pattonville
Campbell Marino, so., Parkway Central
Grace Claney, so., Ladue
Petra Puronurmi, sr., Parkway North
Lindsey Byer, so., Ladue
Amelia Marino, so., Parkway Central
Emily He, so., Parkway Central
Ellie Young, so., Parkway Central
SECOND TEAM
Kacy Spratt, fr., Ladue
Ella Zimmerman, jr., Clayton
Lauren Cedergreen, jr., Ladue
Bella Rogers, sr., Parkway West
Joyce Suh, sr., Parkway West
Dani Fischer, sr., Parkway West
Sophie Thompson, so., Clayton
Suburban Conference
Red Pool
Player of the year: Sofia Gamayo Lindbergh Soph
FIRST TEAM
Grace Bellovich, sr., Oakville
Sydney Young, sr., Fox
Macyn Young, sr., Fox
Amelia Chapman, so., Fox
Jenna Clark, fr., Webster Groves
Siiri Pehkonen, jr., Fox
Anna Musich, sr., Lindbergh
SECOND TEAM
Ava Rinklin, so., Parkway South
Maia Hendricks, so., Parkway South
Veronica Sorg, jr., Parkway South
Lydia Brinker, so., Lindbergh
Caroline Riganti, sr., Webster Groves